Haber

Bakan Özhaseki, muhalefet milletvekillerini ‘deprem turistine’ benzetti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Kurulu toplantılarında Bakanlığının 2024 yılı bütçe görüşmelerine ilişkin sunum yaptı. Bakan Özhaseki, sunum konuşmasının ardından milletvekillerinin sorularını yanıtladı. O sırada Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremi nedeniyle CHP’li milletvekilleriyle tartıştı. CHP’li milletvekilleri, CHP’li belediyelerin tüm gücüyle deprem bölgesinde olduklarını söyleyince Özhaseki, “Nüfusu milyonları aşan belediyeler var, ‘deprem turisti’ gibi geldiler, fotoğraf verdiler, ‘selfie’ çekip gittiler” dedi. ve kınamam onlaradır, bu benim hatamdır.” hakkım.” sözleriyle karşılık verdi.

“BAZI BELEDİYELER ‘DEPREM TURİSTİ’ GİBİ GELDİ, RESİM VERDİ VE GİDİYOR”

Özhaseki, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında yapılan çalışmaları anlatırken, deprem sonrasında hizmet konusunda yardımcı olan tüm belediyelere teşekkür ederken, bazı belediyelere de tepki gösterdi. Deprem bölgesine giden bazı belediyeleri ‘deprem turisti’ne benzeten Bakan Özhaseki, “İlk saatten itibaren bütün hükümet ayaktaydı, bakanlar oradaydı. Arkadaşlarımız aylarca orada çalıştı. Orada da CHP’li belediyeler çoktu. Bunu da söyleyelim ama nüfusu milyonları aşan belediyeler de var.” “Deprem turisti olarak geldiler, görüntü verdiler, ‘selfie’ çektiler ve gittiler. Benim sitem onlaradır, bunu söylemek benim hakkımdır.” sözlerini kullandı.

“UYKUYU OLANLAR UYKUSUNU KAYBEDİYOR”

Özhaseki, konuşmasının sık sık kesintiye uğraması üzerine, “Değerli arkadaşlar, siz konuşacaksınız, cevap vermeyecek miyim? Bitirinceye kadar sessizce bekleyin, saygılı olun.” Sanki konuşuyordu. Komisyon görüşmelerinde yaşanan gerilimin ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Muş, komisyon üyelerini uyardı. Bakan Muş’un uyarısı üzerine Özhaseki, “Evet iyi oldu, uykusu gelenler uykusuz kaldı arkadaşlar.” söz konusu.

“Sanki HERKES BİR MELEK ORDUSUDUR”

CHP’li milletvekillerinin kendisine tepki göstererek belediyelerin tüm gücüyle deprem bölgesinde olduğunu söylemesi üzerine Özhaseki, “Öyle konuşuyorsunuz, öyle saplantılı bir particilik yapıyorsunuz ki herkes sanki ordunuz varmış gibi gösteriyor. meleklerin değil mi? Bunu çok iyi biliyorsun.” Yansımalar devam ederken Özhaseki, CHP’li milletvekillerine, “Gitmeyenleri de bilirsiniz, tembelleri de bilirsiniz, sanat yapanları da bilirsiniz. Vicdanınız rahatsa söyleyecek bir şeyim yok. vicdanınız kurudu, böylece rahat olabilirsiniz.” Şu şekilde konuştu:

sarikamis-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu